Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Vítejte na stránkách Gymnázia a Obchodní akademie Bučovice

Budova školy
Telefon
Kancelář: +420 517 383 119
Ředitel: +420 721 029 027
Adresa: Součkova 500, 685 01 Bučovice
E-mail: gymbuc@gymbuc.cz
IČO: 00559261 IZO: 102 807 647
Zřizovatel: Jihomoravský kraj
ID datové schránky: 2ha25qu

Prima v Kopřivnici

Vydáno dne 28. 05. 2019 (47 přečtení)

Je pátek 17. května a před námi nový den. Jaký asi bude? Prima jede totiž na svůj první společný výlet. Cíl je jasný. Dvě hodinky v autobusu a Kopřivnice nás vítá slunečným počasím. Rozdělte se na dvě skupiny. Jedna si vyzkouší role záchranářů a druhá prověří zdatnost na horolezecké stěně a lanových překážkách. Po hodince jsme se vyměnili a nikomu se nechtělo vysvlékat postroj.
Zavřeme pusy, jdeme kousek lesíčkem...říká naše instruktorka. Čeká nás oběd. Někteří si dají kuřecí paličky s bramborem, ale jednotlivci upřednostní meruňkové knedlíky. Mňam.


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Atletky na krajském kole

Vydáno dne 28. 05. 2019 (44 přečtení)

Po úspěšném představení atletek z Gymnázia a OA Bučovice na okresním kole Poháru rozhlasu jsme se vydali reprezentovat naši školu do Břeclavi na kolo krajské, které se konalo 17. května. Jak už to tak bývá, nemoc zasáhla do úspěšné sestavy, a tak jsme vyjeli ve složení Veronika Andrýsková, Tereza Janů, Barbora Minaříková, Natálie Dohnalová, Alžběta Hrozová, Pavla Kolkopová, Kateřina Zemánková a Tereza Hanousková.
Konkurence byla obrovská, avšak děvčata se v každé disciplíně zlepšovala a bodový příděl rostl. Na medailové pozici se naše atletky objevily celkem třikrát. V běhu na 800 m v čase 2:35,15 se Veronika Andrýsková umístila za suverénní běžkyní z Blanska Pavlou Štoudkovou. Stejná závodnice odsunula na druhou pozici v běhu na 60 m i Terezu Janů. Třetím stříbrným umístěním byl výkon opět Terezy ve skoku dalekém, kterým si posunula svůj školní rekord na hranici 485 cm. V této disciplíně zvítězila výborná vícebojařka z Blanska Veronika Jakusidisová. V celkovém hodnocení jednotlivkyň se do nejlepší desítky dostala Tereza Janů z osmého a Veronika z desátého místa.Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Ze soudní síně

Vydáno dne 28. 05. 2019 (41 přečtení)

Ze soudní síně: Kdo vinu popírá, viníkem většinou bývá...
Presumpce neviny je jednou z hlavních zásad našeho právního systému. Platí jak pro ty, kdo před soudem stanou poprvé, tak pro nenapravitelné recidivisty.
Nejen s touto zásadou se třída septima setkala u trestního řízení opakovaných krádeží a loupeží na Městském soudu v Brně. Jednání rozhodoval samosoudce Mgr. Karel Knaifl, který formální líčení zpestřil vtipnými poznámkami. Obžalovaným byl mnohonásobný recidivista Ladislav P., proti němuž byla vznesena obžaloba sestávající se ze tří bodů.
Třída 3.A navštívila Krajský soud v Brně v případu sexuálního zneužívání nezletilé a nucení k prostituci. Senát se skládal z předsedy soudu Mgr. Plška a dvou přísedících. Respekt budící ozbrojení členové vazební policie , doprovázející obžalovaného a všichni zúčastnění se však předpokládaného rozsudku nedočkali. Advokát požadoval výpovědˇ svědkyně, která se k soudu nedostavila. Z tohoto důvodu byl případ odročen .


Po každém přelíčení nám soudci případ popsali a podrobně objasnili další skutečnosti , ochotně odpovídali na otázky a zasvětili studenty do své práce.
Podívat se na práci soudce a průběh soudního přelíčení, „za oponu“ jejich náročného povolání a vůbec do soudní síně bylo pro všechny studenty přínosné , zajímavé a také se stalo po návštěvě tří soudců ve škole velmi vhodným zpestřením výuky společenských věd.

PaedDr. Zdenka Lokajová

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Výsledky 2. kola přijímacího řízení na obor obchodní akademie

Vydáno dne 24. 05. 2019 (117 přečtení)
Rozhodnutí o výsledku přijímací zkoušky si rodiče vyzvednou osobně po předložení OP v kanceláři školy v pátek 24. 5. 2019 v době od 8.00 h do 16.00 h, další dny v době od 7.30 h do 16.00 h. Zápisový lístek je v případě zájmu o studium nutno odevzdat do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí o přijetí (7. 6. 2019).
Nepotvrdí-li uchazeč nebo zákonný zástupce nezletilého uchazeče odevzdáním zápisového lístku úmysl vzdělávat se ve střední škole výše uvedeným způsobem, zanikají posledním dnem dané lhůty právní účinky rozhodnutí o přijetí tohoto uchazeče ke vzdělávání v dané střední škole. Nepřijatí uchazeči se mohou odvolat proti rozhodnutí ředitele školy do 3 pracovních dnů ode dne doručení rozhodnutí o nepřijetí ke studiu.

V Bučovicích 24. 5. 2019

RNDr. Jaroslav Honza, CSc.
ředitel školy

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

"Hurá kopec, hele roští!!!"

Vydáno dne 17. 05. 2019 (94 přečtení)

1.A vyrazila na již tradiční vzdělávací exkurzi na Pálavu. Exkurzi jsme započali ráno, srazem v Bučovicích, kdy jsme před sebou měli nejméně dvě hodiny cestování. Po příjezdu jsme uviděli vzhled ubytovny a přemýšleli jsme, zda není šance se ještě vrátit, avšak marná snaha. Čekala nás první výprava do přírody v doprovodu s profesorem Stavělíkem a profesorkou třídní. Pan profesor nás neochudil o výklady a zajímavosti, které věděl. Ve zkratce jsme viděli spoustu nových, ale i nám známých rostlin, nechyběl ani otravný hmyz a brouci. Nemohla také chybět návštěva Dívčího hradu. Čím více bylo hodin, tím více přibývalo stížností na hrozné kopce a bolest nohou. I přes to, jsme všichni měli dobrou náladu, protože se správnými lidmi, krásným počasím a krásnou krajinou okolo, to šlo samo.Druhý den se odehrával ve stejném duchu. Dobrá nálada nás nepustila, akorát síly ubývaly. Navštívili jsme jeskyni na Turoldu, vyšli nové a náročnější kopce, ztratili a poté zase našli pár jedinců. Pak, už jsme si jen dali sladkou odměnu v Mikulově a byl čas vrátit se domů. Exkurze nám hodně dala, jak stmelené přátelství, tak nový pohled na Pálavu.

  Michaela Pelcová

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Dlouhé Stráně a Velké Losiny - exkurze

Vydáno dne 17. 05. 2019 (117 přečtení)

V pátek 10. května třídy kvarta a kvinta vyjely již v sedm ráno z autobusového nádraží spolu s profesorkou Gálovou a profesorem Zelinkou. Pan řidič byl skvělý, rychlý a zodpovědný, takže jsme se bezpečně dostali na místo - do Velkých Losin - o hodinu dříve, než se předpokládalo, a tak jsme se rozhodli odpočinout si po dlouhé cestě do Jeseníků v restauraci U Mrázků. Procházka nepřipadala v úvahu, protože pršelo, ale nám posezení v teple vůbec nevadilo.
Rozdělili jsme se a po třídách se vydali na prohlídku ruční papírny ve Velkých Losinách. Muzeum bylo dobré, ale mnohem záživnější byl minifilm o ruční výrobě papíru a prohlídka přímo v prostorách pracoviště, kde jsme s obdivem pozorovali pracující zaměstnance.


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Skáčů, běhám, vrhám

Vydáno dne 10. 05. 2019 (134 přečtení)

Skáču, běhám, vrhám Chladnější počasí, ale zato bez deště, panovalo v úterý 7. května na vyškovském stadionu, kde se odehrávalo okresní kolo „královny sportů“. Zúčastnilo se jej v kategorii chlapců 14 a kategorii děvčat 12 družstev včetně Gymnázia a OA Bučovice ve složení Tomáš Zbytek, Karel Bílek, Hugo Grebec, Adam Doupovec, Marek Hrubý, Vojtěch Vráblík, Jakub Stavělík, Tomáš Navrátil, Tadeáš Tihelka, Veronika Andrýsková, Apolena Žáková, Tereza Janů, Johana Havrdová, Barbora Minaříková, Alžběta Hrozová, Pavla Kolkopová, Kateřina Zemánková a Tereza Hanousková.
Hoši se v jednotlivých disciplínách umisťovali v polovině závodního pole. Individuální ocenění si odnesl Marek za druhé místo ve vrhu koulí výkonem rovných 12 m. Po přidání bodového přídělu ve skoku vysokém za zdolaných 155 cm si vysloužil ohodnocení desátého nejlepšího atleta ze všech zúčastněných borců. Celkem se naše družstvo umístilo na deváté příčce.


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Návštěva u hasičů

Vydáno dne 10. 05. 2019 (74 přečtení)

Dne 3. května 2019 třída prima navštívila Den otevřených dveří u místních hasičů. Velmi mile nás v hasičce přivítali profesionální i dobrovolní hasiči. Seznámili nás s jejich každodenní prací. Vysvětlili, co všechno musí dělat během výjezdu, ať už jedou k havarii, nebo jako pomocníci záchranářů.
Dalším velmi zajímavým bodem programu bylo možnost vyzkoušet si jejich nástroje, které používají například na vyproštění lidí z havarovaného auta nebo nosítka na přenos zraněných. Někteří dokonce zakusili tlak proudu v hadicích, když stříkali na cíl.
Posledním bodem bylo naučné video o první pomoci, když se člověk dostane do situace, která ji vyžaduje přímo od nás.
Velmi zajímavé a poučné dopoledne se všem studentům líbilo a i přes nepřízeň počasí jsme odcházeli plni dojmů a zážitků.

Třídní učitelka Irena Vintrová


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Školní knihovna - Kniha, o které se mluví

Vydáno dne 03. 05. 2019 (111 přečtení)

Na obálce knihy je obrázek žloutkového věnečku. Nadýchaný zákusek vypadá nevinně, nic nenaznačuje jeho osudovou roli v životech jedné rodiny z Valašského Meziříčí…
Vypravěčka Mira byla za svůj dětský prohřešek potrestána, nedostala na oslavě zákusek. Díky tomu jako téměř jediná přežila tyfus, jehož baktérie se v cukroví skrývaly. Přežila ještě podivínská teta Hana, která získala imunitu pobytem v koncentračním táboře. Právě u ní musí Mira po smrti rodičů bydlet, a tak se postupně dozví tragický životní příběh. Proč se teta neusmívá, proč skoro nemluví, proč nosí po kapsách kůrky chleba.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Kopec, kytky, kytky, kopec, brouk, kytky – prostě Pálava

Vydáno dne 30. 04. 2019 (196 přečtení)

Byl šestnáctý duben a na vlakovém nádraží v Bučovicích se sešla třída kvinta a naše dvě skvělé profesorky - Gálová a Hortvíková. Někdo měl velkou krosnu, někdo malý batůžek a spacák, ale všichni se už tehdy nemohli dočkat, až to všechno uvidí.
Cesta nás všechny bavila, měli jsme ještě dost energie, a zatímco my jsme se chýlili k lavičkám se svačinami, paní profesorky se pídily po dobré kávě - asi aby jim s námi ta trpělivost vydržela! Mířili jsme do Dolních Věstonic a pohled z autobusu na Nové Mlýny byl impozantní, nebyl snad nikdo, kdo by nekoukal z okna. Mnohem impozantnější ale byl pohled na onu Pálavu a představa, že tohle všechno vyšlapeme. Ubytovali jsme se, najedli a vyrazili přes vesnici nahoru na Děvín. Míjeli jsme vinohrady a pod námi se leskla obrovská nádrž skýtající něco, co naše pohledy stále přitahovalo. Paní profesorky ale přitahovala spíše flóra a fauna, kvůli které jsme tam vlastně byli. Bylo úžasné, jak paní profesorka Hortvíková hravě rozpoznala všechny rostliny a zařadila je do čeledí. Já osobně díky ní již poznám rozdíl mezi broukem a plošticí. Děkuji!
Jakmile jsme dorazili na ubytování, počáteční únavu jsme hodili za hlavu a trávili čas společně. Dokonce i většina z nás brzy usnula.


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Magnolie před naší školou

Vydáno dne 30. 04. 2019 (204 přečtení)

...už odkvetla, a to znamená ukončení fotosoutěže. Odměny za nejlepší fotografie získávají Eliška Hanáková, Julie Stávková a Viktorie Novotná. Vítězkám gratulujeme!


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RunCzech

Vydáno dne 30. 04. 2019 (96 přečtení)

Málokdo by si ze studentů GOA Bučovice troufnul zaběhnout maratonskou trať. Pokud by se ale měl podělit s dalšími devíti běžci, tak to je jiná. Akce pořádaná 23. 4. v Lužáneckém parku v Brně nazvaná Juniorský maraton měla velký ohlas. Na start se postavilo takřka třicet družstev. Podmínkou startu byla účast alespoň tří dívek v družstvu. Aby se dívky necítily být utlačované, naše družstvo ve složení Apolena Žáková, Veronika Andrýsková, Veronika Králová, Marie Holíčková, Tereza Janů, František Červinka, Antonín Koudelka, Václav Chmelař, Václav Krauer a Robert Gonda to mělo pěkně vyvážené. Každý běžel délku 4,2 km v nepříznivém větrném počasí. Z dívek se vedlo nejlépe Apoleně, která svůj úsek zaběhla za 18:52, u hochů dominoval František s časem 14:45. Celkově jsme se umístili na 18. místě s časem 3:02:28. Přestože nakonec všichni promokli, odjížděli spokojeni a s veselou náladou.


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Skokanské přebory

Vydáno dne 30. 04. 2019 (86 přečtení)

Atletická sezóna začíná nabírat na obrátkách a tak přichází na řadu úvodní mítink v Otnicích „Otnická laťka“. Tohoto přeboru ve skoku vysokém se GOA Bučovice zúčastnilo 16. 4. ve složení Veronika Andrýsková, Barbora Minaříková, Tereza Janů, Marek Pajtl, Tomáš Zbytek, Vanessa Šinalová, Erika Žáková, Kateřina Jiráková, Tadeáš Tihelka a Jan Gottwald. Byly k vidění jak krásně technicky zdařené skoky, tak i akrobatické kombinace stylů. V soutěži jednotlivců se podařilo Veronice zdolat 145 cm a odnesla si první místo. Další medailové příčky se nám přidat nepodařilo, ale zásluhou slušných výkonů jsme mohli do Bučovic odvézt bronzové umístění. Všem skokanům gratuluji.


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
index | 14-26 | předchozí | následující | Celkem 1283 článků


Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Nejčtenější (3 měsíce)

Výsledky přijímacího řízení 2019
(29. 04. 2019, 465x)

Lyžařský kurz II. 2019
(20. 03. 2019, 408x)

Zpestření výuky? Peer program!
(25. 03. 2019, 275x)

Primáni se neztratí, mají totiž mapy!
(12. 04. 2019, 217x)

Magnolie před naší školou
(30. 04. 2019, 204x)

Pangea
(04. 04. 2019, 198x)

Kopec, kytky, kytky, kopec, brouk, kytky – prostě Pálava
(30. 04. 2019, 196x)

Anglická literární soutěž
(03. 04. 2019, 191x)

Dřina, pot....a třetí místo v Olympijském víceboji
(28. 03. 2019, 185x)

Úspěšní písaři z obchodní akademie
(29. 03. 2019, 167x)

KK zeměpisné olympiády 20. 3. 2019
(29. 03. 2019, 152x)

Jarní Olomouc
(04. 04. 2019, 152x)

Sekunda s Prezidenty
(03. 04. 2019, 144x)

Skáčů, běhám, vrhám
(10. 05. 2019, 134x)

Plavu si ani nevím jak...
(24. 04. 2019, 125x)

Výsledky 2. kola přijímacího řízení na obor obchodní akademie
(24. 05. 2019, 117x)

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

ReklamaOptimalizace PageRank.czŠkola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION
progeCAD logo
optimalizace PageRank.cz


Rozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kód

Jídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnáziaAktuality

Databáze neobsahuje žádnou novinku.

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd