Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Vítejte na stránkách Gymnázia a Obchodní akademie Bučovice

Budova školy
Telefon
Kancelář: +420 517 383 119
Ředitel: +420 721 029 027
Adresa: Součkova 500, 685 01 Bučovice
E-mail: gymbuc@gymbuc.cz
IČO: 00559261 IZO: 102 807 647
Zřizovatel: Jihomoravský kraj
ID datové schránky: 2ha25qu

Výstava Titanic

Vydáno dne 14. 03. 2019 (166 přečtení)

Letos to bude 107 let od potopení lodi Titanic. A nebyli by to studenti gymnázia v Bučovicích, aby se nerozhodli dozvědět se o tomto tématu něco více. Za zbylé peníze z lyžařského kurzu se rozhodly třídy 1.A a kvinta vyrazit na výlet, jehož náplní byla brněnská výstava Titanic.
Ve středu 6. 3. jsme tedy s paní profesorkou Gálovou, Mrázkovou a Goliášovou vyjeli vlakem z Bučovic a dopravili se na brněnské výstaviště, kde se výstava konala. Každý z nás dostal kartičku, na které byly identity lidí, kteří na Titanicu cestovali. Každý si pak na konci výstavy (ze seznamu cestujících) mohl ověřit, zda byl zachráněn nebo klesl pod hladinu ledového Atlantiku. Dostali jsme takové krabičky, které po stisknutí určitého čísla začaly povídat zajímavosti a fakta, která se tehdy stala. Bylo to legrační, jako mobilní telefony před třiceti lety.


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Zločin slečnám nesluší

Vydáno dne 13. 03. 2019 (188 přečtení)

Život na dívčí internátní škole může být celkem nuda. Možná proto se Daisy Welsová s kamarádkou rozhodnou založit tajný detektivní klub…
Toto není návod pro naše studentky, jak si ukrátit někdy možná ne úplně zábavné školní dny, nýbrž pozvánka do školní knihovny, kam dorazila zásilka nových knížek. Přijďte si je prohlédnout nebo rovnou vypůjčit ve středu o velké přestávce. Čekají na vás kromě výše zmíněné detektivky pro mládež např. dobrodružné příběhy Patnáctiletého kapitána, Rytířů krále Artuše, fantasy Terryho Pratcheta, záhada Kdo zabil Snížka, Nekonečný příběh Bastiána a jeho psa Falca atd.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

KK florbalu dívek v Brně

Vydáno dne 12. 03. 2019 (300 přečtení)

Psal se čtvrtek, 7.3., svátek měl Tomáš a tento den se zdál jako každý jiný, teda pro většinu lidí, ale pro nás, co milujeme florbal, studujeme vyšší Gymnázium, nebo Obchodní Akademii, to byl den, kdy se hrálo krajské kolo v Brně v kategorii dívek SŠ. Plán zněl jasně - jet a vyhrát. pod vedením paní profesorky Ireny Vintrové jsme se ve složení - Daniela Doležalová, Veronika Králová, Tereza Proniuková, Eva Kubečková, Natálie Houšťová, Marie Holíčková, Tereza Tichá a Karolína Kohoutková, která byla mimochodem naší kapitánkou a z mého pohledu i nejlepší hráčkou. Odehrála všechny 4 zápasy bez střídání a dokonce i asistovala při gólu, který vstřelila Veronika Králová v prvním zápase proti Břeclavi. Bohužel zápas skončil remízou 1:1. Díky remíze jsme byly mírně rozhozené, ale pro nás je důležité hrát srdíčkem a s láskou ke sportu, proto jsme to braly sportovně. Dalším protivníkem byly holky ze Židlochovic, které stejně jako ostatní dva týmy měly v týmu reprezentantky ve florbale za ženy i juniorky, i přesto byl zápas velice vyrovnaný, ale k naší smůle jsme míček nedokázaly proměnit v gólový. Tudíž zápas skončil 0:1. Naše skóre bylo jedna prohra, jedna remíza a následovaly další dva zápasy hned po sobě proti nejsilnějším týmům ve výběru.S vítězným týmem Jarošky jsme hrály statečně, ale nestačily jsme jim, stejně jako Znojmu, s oběma týmy zápas skončil 0:3 pro náš neúspěch. Byl to náročný den, plný zábavy a u některých z nás i zklamání, ale z těchto neúspěchů se člověk učí a proto do toho příště dáme ještě víc a třeba se nám zadaří i na medaili. Děkujeme paní profesorce Vintrové za to, že s námi sdílí tyto momenty a podporuje nás ve sportech, co nás baví a mají smysl!
Tereza Tichá

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Michaela Svobodová vítězkou krajského kola konverzační soutěže v angličtině

Vydáno dne 11. 03. 2019 (191 přečtení)

  Ve čtvrtek sedmého března se vypravili dva naši studenti do Brna reprezentovat Gymnázium a Obchodní akademii Bučovice v krajském kole anglické konverzační soutěže. Adam Vintrlík z kvinty soutěžil v kategorii III A pro studenty gymnázií, Michaela Svobodová ze septimy postoupila do krajského kola v kategorii III B pro ty, kteří několik měsíců pobývali v anglicky mluvící zemi, popřípadě mají pravidelnou možnost mluvit anglicky s příbuznými atd. Soutěž se tradičně konala v Centru volného času v Lužánkách.
I když oba studenti museli před soutěží překonávat obavy a nejistotu, dokázali sebrat všecky síly a neuvěřitelně zabojovat. Michaela zapůsobila na porotu svou suverénní a perfektně znějící angličtinou a samozřejmě taky svou přirozeností, komunikativností a v neposlední řadě taky schopností rychle reagovat a improvizovat. Nejlépe ze všech splnila nároky poroty a zaslouženě postoupila do celostátního finále, které se bude konat v květnu v Praze. Adam také bojoval statečně, i když měl trochu smůlu na téma, které mu nesedlo, navíc jako kvintán teprve sbírá zkušenosti. I když nedosáhl na medailovou pozici, naši školu reprezentoval víc než úspěšně. Oběma soutěžícím gratulujeme!

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Atletický talent Jakub Bárek

Vydáno dne 08. 03. 2019 (234 přečtení)

V měsíci únoru se v Praze a Ostravě konaly dva velké atletické svátky. Oba nesly bučovickou stopu, protože v dresu AHA Vyškov v nich nastoupil student septima GOA Bučovice - Jakub Bárek.

Celý článek... | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

První medaile bez jména

Vydáno dne 05. 03. 2019 (170 přečtení)

Tým hochů GOA Bučovice se v úterý 5.3. vydal do Brna, kde reprezentoval nejen školu, ale i okres Vyškov v krajském kole středních škol. Narozdíl od profesionálních týmů se řešily přestupy pouze mezi dopravními prostředky a složení kádru zůstalo stejné jako v okresním kole.

Celý článek... | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Florbalový zlatý double

Vydáno dne 27. 02. 2019 (216 přečtení)

Okresní kolo středních škol ve florbalu ve středu 27. 2. přineslo zpestření zaběhlého schématu. Kromě čtyř chlapeckých týmů se totiž poprvé odehrál turnaj dívek s vyšším počtem družstev než dvě. Ze čtveřice GOA Bučovice, GSŠZE Vyškov, ISŠ Slavkov a SOŠ Vyškov totiž právě jen posledně jmenovaná škola nepřihlásila výběr dívek.

Celý článek... | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Studentský ples pod záštitou studentů gymnázia

Vydáno dne 26. 02. 2019 (324 přečtení)

V den pololetních prázdnin, 1. února, jsme se všichni těšili, že si alespoň na chvíli odpočineme od školy. Jenže marně… Už v osm hodin ráno skupinka 24 statečných studentů stála ve škole a přemýšlela, jak bohatou tombolu dostat do autobusu a následně ji nepoškozenou v kulturním domě v Nesovicích vyložit. I přes krátkou cestu autobusem se v našich hlavách zrodil nápad zazpívat si. Bez komplikací jsme nepoškozenou tombolu předali paní učitelce Vémolové, která se o ni postarala. Poté jsme se pustili do nacvičování předtančení v oficiálních prostorách. Chvíli nám trvalo, než jsme si zvykli na velký sál, protože jsme vše trénovali v malých prostorách naší auly. Několikrát jsme si zkusili jak předtančení pod vedením paní učitelky Handrlové, tak i půlnoční překvapení, které jsme si vymysleli sami.


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Anatomické muzeum

Vydáno dne 24. 02. 2019 (159 přečtení)

Dne 8. 2. 2019, navštívili žáci biologického semináře třetích a čtvrtých ročníků Anatomické muzeum MU v Brně. Anatomické muzeum slouží především výuce anatomie studentům Lékařské fakulty a odborníkům z klinické praxe. Anatomický ústav dává možnost seznámit se s bohatými sbírkami svého muzea také studentům jiných vysokých škol. Rovněž studenti středních škol mají možnost si v rámci organizovaných exkurzí doplnit vědomosti potřebné nejen při maturitě, ale také při přijímacích zkouškách na vysokou školu.


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Vydáno dne 24. 02. 2019 (160 přečtení)

Ve dnech 19. a 20. února 2019 se jako každý rok konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Žáci soutěží postupně ve třech dovednostech. Nejdříve si ověří, jak dobře se orientují v atlase světa, s jehož pomocí musí odpovědět na nejrůznější zeměpisné otázky. Následuje část zaměřená na porovnání znalostí. V této části si musí žáci vystačit jen s tím, co jim utkvělo v paměti v hodinách zeměpisu.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Slovo ředitele školy k lednu 2019

Vydáno dne 15. 02. 2019 (542 přečtení)

Vážení občané,
dovolte mi, abych Vás po měsíci opět informoval o dění v Gymnáziu a Obchodní akademii Bučovice.
Ze zpráv, uveřejněných v Bučovických novinách, již víte, že v měsíci prosinci proběhly stužkovací večírky maturitních ročníků. Žáci obchodní akademie zvolili pro svůj významný den prostředí bučovického zámku, žáci obou gymnaziálních oborů aulu školy. Ke slavnostní a důstojné atmosféře celé akce významně přispěli rodiče, příbuzní a přátelé žáků, kteří jim přišli pogratulovat, někdy i zavzpomínat na ukončení svého středoškolského studia. Žáky gymnázia, kteří v ten den vstoupili do „stavu maturantského“, velmi potěšila návštěva dlouholetého ředitele školy pana Mgr. Jiřího Vlčka, mého předchůdce. Poslední týden školy ve starém roce jsme si kromě výuky užili v přátelské atmosféře, ke které již tradičně přispěl koncert žáků primy a sekundy, určený jejich rodičům a veřejnosti. Starší žáci školy je pak ve dvou následujících koncertech podpořili řadou svých, převážně hudebních vystoupení. Nezklamal ani učitelský sbor, který na oplátku zazpíval svým žákům. Velký ohlas měla společná akce žáků a učitelů celé školy „zpívání na schodech“, která se uskutečnila v letošním roce poprvé.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Skvělé výkony na okresním kole soutěže v anglické konverzaci

Vydáno dne 15. 02. 2019 (155 přečtení)

Dne 6.2. 2019 se devět studentů naší školy zúčastnilo okresního kola soutěže: Konverzace v anglickém jazyce. Ve třech kategoriích rozdělených dle věku nás reprezentovali vždy tři studenti, kteří „bojovali“ proti stejnému počtu studentů z vyškovského gymnázia. Stejně jako u školního kola soutěže studenti absolvovali nejprve poslech, ve druhé části pak konverzovali s tříčlennou porotou na vylosované téma.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

KK Florbal dívky - 3. místo

Vydáno dne 15. 02. 2019 (152 přečtení)

Dne 29.1.2019 se konalo krajské kolo KB Challenge Brno, kde náš Gympl nesměl chybět. Spolu s paní profesorkou Vintrovou jsme na poslední chvíli daly dohromady hvězdnou sestavu a mohly vyjet vzhůru za titulem.
30 let stará/nová hala byla o „trošičku“ větší, než jsme byly zvyklé, ale popraly jsme se s tím. Hlavní motivací byla ovšem ukrutná zima uvnitř. Tudíž snaha stačit soupeřům nebyla jen otázka cti, ale také otázka neumrznutí. Celkem se účastnilo pět týmů: my, G- Šlapanice, Gymnázium Židlochovice, Merhautovy ženy a Lvice Břeclav.


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
index | 14-26 | předchozí | následující | Celkem 1254 článků


Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Nejčtenější (3 měsíce)

Slovo ředitele školy k lednu 2019
(15. 02. 2019, 542x)

Kritéria přijímací zkoušky
(04. 02. 2019, 495x)

Studentský ples pod záštitou studentů gymnázia
(26. 02. 2019, 324x)

KK florbalu dívek v Brně
(12. 03. 2019, 300x)

Atletický talent Jakub Bárek
(08. 03. 2019, 234x)

Konverzační soutěž v anglickém jazyce
(30. 01. 2019, 229x)

Florbalový zlatý double
(27. 02. 2019, 216x)

Lyžařský kurz II. 2019
(20. 03. 2019, 198x)

Zpestření výuky? Peer program!
(25. 03. 2019, 198x)

Michaela Svobodová vítězkou krajského kola konverzační soutěže v angličtině
(11. 03. 2019, 191x)

Zločin slečnám nesluší
(13. 03. 2019, 188x)

Studenti maturitního ročníku na Úřadu práce ve Vyškově
(30. 01. 2019, 177x)

První medaile bez jména
(05. 03. 2019, 170x)

Výstava Titanic
(14. 03. 2019, 166x)

Okresní kolo zeměpisné olympiády
(24. 02. 2019, 160x)

Anatomické muzeum
(24. 02. 2019, 159x)

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

ReklamaOptimalizace PageRank.czŠkola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION
progeCAD logo
optimalizace PageRank.cz


Rozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kódJídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnázia


DNES SI PŘIPOMÍNÁME
Světový den duševního vlastnictví
Vyhlášeno: 2001
Vyhlásil: Světová organizace duševního vlastnictví (WIPO)

Aktuality

24.04.2019: Vila Tugendhat

Studenti maturitních ročníků naší školy mají možnost navštívit skvost našeho regionu - vilu Tugendhat. Letos studenty doplnili i učitelé - 38 učitelů v doprovodu svých nejbližších si dubnové nedělní odpoledne zpestřili návštěvou této památky UNESCO. Zatažená obloha na začátku exkurze nám kazila radost z prohlídky okolí vily a zahrady, ale brzy se ukázalo sluníčko a počasí se změnilo v opravdu jarní. Učitelé měli možnost si prohlédnout všechny interiéry , technické zázemí a zahradu.
PaedDr. Zdenka Lokajová

12.03.2019: Inzerát na místo kuchařky
12.03.2019: Fotosoutěž - magnolie

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd